نخستین جلسه از جلسات محفل ادبی فیض با حضور حدود 30 نفر از اعضا از ساعت 15 تا 17 عصر دوشنبه 9 دی ماه 1398 در سالن جلسات کتابخانه مرکزی پارک شهر برگزار شد. در ابتدای جلسه با خوانش غزلی از فیض کاشانی و شرح تقویم پیشنهادی محفل ادبی و اهداف این جلسات از اعضا خواسته شد ضمن معرفی خود نظرات و پیشنهاداتشان را در خصوص روز و ساعت برگزاری جلسات و همچنین موضوع برنامه های محفل اعلام نمایند،که نظر به رأی اکثریت آرا نحوه برگزاری جلسات به صورت دوهفته یک بار از ساعت 15 تا 17 روز دوشنبه تعیین و اعلام گردید و مقرر شد در نیمه اول سال، با طولانی تر شدن روزها ساعت شروع جلسه از 15 به 16 عصر تغییر نماید.

 در ادامه جلسه پس از شعر خوانی اعضا، کتاب "با معذرت از عشق" گزیده غزلیات فیاض لاهیجی با انتخاب و مقدمه سید ضیاالدین شفیعی معرفی گردیده و تعدادی از اشعار این شاعر در جلسه قرائت شد. همچنین با خواندن دو غزل اخوانیه فیض کاشانی و فیاض لاهیجی ، مبحث اخوانیه و خلاصه ای از زندگی نامه این دو شاعر در جلسه مطرح شد. شرح مباحث ردیف و قافیه در شعر کلاسیک از دیگر مطالب ارائه شده در این جلسه بود. در ادامه علاوه بر شرح سیر مطالعاتی و معرفی شاعران در جلسات آتی محفل ادبی فیض اعضا جهت مشارکت در معرفی شاعران اعلام آمدگی کردند و نام ایشان جهت تحقیق و ارائه در جلسات آتی درج گردید. همچنین برای تقویت طبع ادبی و افزایش مشارکت اعضا شعری از فیض کاشانی جهت استقبال اعضا و سرایش شعر در جلسه آینده انتخاب شد. در پایان مقرر گردید که اعضا تا پیش از برگزاری جلسه آتی در صورت تمایل به نقد اشعارشان شعر خود را در اختیاردبیر جلسه قرار دهند تا با تکثیر شعر در اختیار اعضا جهت نقد و بررسی اثر قرار بگیرد.

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

استعلام چک صیاد آموزش رویت تماشا drdeduction آسیا برج نتایج پردازش داده‌ها در BI را توضیح دهید؟ سوپر فود دکتر خلخالی zula hack